Odvádzač kondenzátu

Plavákový odvádzač kondenzátu

Plavákový odvádzač kondenzátu na paru CNU 117 616/540 prírubový zo šedej liatiny PN 16 alebo z oceľoliatiny PN 40 sa používa na vodnú paru alebo kondenzát z vodnej pary. Odvádzač slúži k automatickému odvádzaniu kondenzátu zo zariadení prevádzkovaných parou.

Prípustné teploty pre odvádzače kondenzátu plavákové typ D 15 117-616 sú:

  • 1,3 MPa pri teplote do 120°C,
  • 1,28 MPa pri teplote do 200°C
  • 1,12 MPa pri teplota do 250°C
  • 0,96 MPa pri teplote do 300°C


Termostatické odvádzače TKK 2Y PN40 slúžia k odvádzaniu kondenzátu z parného priestoru pre max. teplotu 250°C, a max. tlak 33 bar. V štandardnom prevedení je vybavený termostatickou membránovou kapsulou odolnou voči vodným rázom.

Termodynamický odvádzač TDK45 PN40 slúži k odvádzaniu kondenzátu z parného priestoru.

 

Plavákový odvádzač kondenzátu

Plavákový odvádzač kondenzátu typu FT14 PN16 a PN25 sa používa k odvádzaniu kondenzátu z parného priestoru pomocou plavákového systému termickou predreguláciou. Termická predregulácia služí len k automatickému odvzdušneniu pri nábehu. Po ohriatí pracuje len plavákový systém.

V chladnom stave zaisťuje zabudovaná termická predregulácia, automatické odvzdušnenie pri spúšťaní. Po dosiahnutí teploty média cca 90 °C sa ventilový systém odvádzača uzavrie a jeho dalšie otváranie je docielené len plavákom. V pare sa nachádzajú nekondenzovateľné plyny (vzduch, dusík a pod.) sa pri prúdení kondenzátu cez ventilový systém odsávajú z priestoru hornej časti plavákovej komory (krytu) prostredníctvom odvzdušňovacej trubičky. V prípade poklesu nátoku kondenzátu až na nulovú hodnotu plavák klesne a ventilový systém sa uzavrie. Ventilový výpustný orgán sa v prípade stúpnutia protitlaku nad hodnotu tlaku v plavákovej komore automaticky uzavrie (plní funkciu spätného uzatváracieho orgánu). Na zvláštnu požiadavku je možné dodať odvádzač kondenzátu so sitkom.

 

Technické špecifikácie odvádzačov

Názov Evidenčné číslo Norma Popis
Odvádzač plavákový FT 14 PN16 Stiahnúť PDF
Odvádzač termodynamický TDK 45 PN40 Stiahnúť PDF
Odvádzač termostatický TKK 2Y PN40 Stiahnúť PDF

Zaujala vás naša ponuka? Neváhajte a kontaktujte nás, bližšie informácie vám zašleme v čo najkratšom možnom čase.

Náš cieľ

je poskytovať čo najkomplexnejšie služby v najkratších možných termínoch a špičkovej kvalite. Naša firma je pripravená splniť Vaše požiadavky od prvej technickej konzultácie, cez ponuku najvhodnejšieho riešenia a zaistenia výrobku. Veríme, že môžeme splniť aj Vaše požiadavky a tešíme sa na Váš záujem a obojstranne prospešnú spoluprácu.

Napíšte nám Zavolajte nám