Spätné klapky

Spätné prírubové klapky a medziprírubové klapky

Spätné prírubové klapky a medziprírubové spätné klapky typu RETA , ZETKA, L 10 117-616 a L 10 177-616,  slúžia na zamedzenie spätného toku v potrubí. Ovládanie je samočinné, tlakom pracovnej tekutiny na tanier klapky. Patria sem aj klapky spätné guľové s pogumovanou guľou, prípadne klapky zo šikmým pogumovaným tanierom ktoré slúžia ako spätné klapky na rozvody pitnej ,úžitkovej vody a taktiež odpadových vôd. Tieto klapky je možné montovať do vodorovného aj zvislého potrubia so stúpajúcim smerom prúdenia média. Smer prúdenia musí súhlasiť so šípkou na telese.

Spätná závitová mosadzná klapka

Spätná závitová mosadzná klapka L307 sa používa ako samočinný orgán zamedzujúci spätnému prúdeniu pracovného média. Je určená predovšetkým pre vodu, prípadne iné neagresívne kvapaliny. Maximálny pracovný tlak 25 bar do veľkosti 1“, 18 bar do veľkosti 2“ a 12 barov do veľkosti 4“. Rozsah pracovných teplôt -10°C/+100°C je v závislosti od maximálneho pracovného tlaku. Spätná klapka nie je uzatváracou armatúrou. Pre tesnosť je nutné do potrubia zaradiť aj armatúru uzatváraciu.

Túto klapku je možné montovať do vodorovného aj zvislého potrubia so stúpajúcim smerom prúdenia média. Smer prúdenia musí súhlasiť so šípkou na telese.

 

Technické špecifikácie klapiek

Názov Evidenčné číslo Norma Popis
Spätná prírubová klapka L 10 117-616   Stiahnúť PDF
Spätná guľová klapka L 10 117-616 s potápavou guľou   Stiahnúť PDF
Spätná double klapka L 10 177-616 medziprírubová   Stiahnúť PDF
Spätná single klapka L 10 177-616 medziprírubová   Stiahnúť PDF
Spätná medziprírubová klapka L 01 107-516/016   Stiahnúť PDF
Spätná závitová klapka L 307 131-716   Stiahnúť PDF

Zaujala vás naša ponuka? Neváhajte a kontaktujte nás, bližšie informácie vám zašleme v čo najkratšom možnom čase.

Náš cieľ

je poskytovať čo najkomplexnejšie služby v najkratších možných termínoch a špičkovej kvalite. Naša firma je pripravená splniť Vaše požiadavky od prvej technickej konzultácie, cez ponuku najvhodnejšieho riešenia a zaistenia výrobku. Veríme, že môžeme splniť aj Vaše požiadavky a tešíme sa na Váš záujem a obojstranne prospešnú spoluprácu.

Napíšte nám Zavolajte nám