Spätné ventily

Spätné prírubové ventily

Spätné prírubové ventily Z 16 117 616 sa používajú ako samočinný orgán zamedzujúci spätnému prúdeniu pracovného média. Je určený pre vodu, vodnú paru a na zvláštnu požiadavku aj pre iné neagresívne kvapaliny a plyny, pre pracovné tlaky a teploty uvedené v technickej špecifikácií.

 

Spätný ventil

Spätný ventil Z 16 117 616 je vekový. V telese je zavalcované sedlo, na ktoré dosadá kuželka, ktorá je voľne vedená vo veku a do sedla je dotláčaná pružinou. Smer prúdenia je pod kuželku. Ventil je možné montovať do vodorovného aj zvislého potrubia. Ovládanie vemtilu je samočinné tlakom pracovnej látky a pružiny na kuželku, ktorá uzatvorením zabraňuje spätnému prúdeniu média.

 

Spätné medziprírubové nerezové ventily

Spätné medziprírubové nerezové ventily C 09 402 040 sa používajú na samočinné zastavenie spätného toku prevádzkovej tekutiny, predovšetkým v parných, teplovodných, hydraulických a pneumatických rozvodoch. Maximálny tlak prevádzkového média je 40 bar v závislosti od prevádzkovej teploty. Spätný ventil nie je uzatváracia armatúra. Ak sa vyžaduje tesnosť, je potrebné do potrubia zaradiť aj armatúra uzatváraciu.

Tieto ventily je možné výhodne použiť v tých prevádzkach, kde sa kladie nárok na malé stavebné rozmery, nízku hmotnosť, nízku hlučnosť pri prevádzke, malé tlakové straty, malé otváracie pretlaky, úspory energie, ľubovoľnú polohu použitia.

 

Spätný prírubový ventil

Spätný prírubový ventil C4000 sa používa ako samočinný orgán zabraňujúci spätnému prúdeniu pracovnej látky. Je určený pre vodu, kúrenie a stlačený vzduch pri najvyššom pracovnom tlaku 1,6 MPa a najvyššej dovolenej pracovnej teplote do 120°C.

Spätný ventil nie je uzatváracia armatúra. Ak sa vyžaduje tesnosť, je potrebné do potrubia zaradiť aj armatúru uzatváraciu.

Spätný ventil je možné montovať do vodorovného aj zvislého potrubia. Prúdenie pracovnej látky musí byť rovnaké so šípkou na telese ventilu.

 

Technické špecifikácie spätných ventilov

Názov Evidenčné číslo Norma Popis
Spätný ventil Z 16 117-616   Stiahnúť PDF
Spätný ventil C 09 402-040   Stiahnúť PDF
Spätný ventil C 4000   Stiahnúť PDF

Zaujala vás naša ponuka? Neváhajte a kontaktujte nás, bližšie informácie vám zašleme v čo najkratšom možnom čase.

Náš cieľ

je poskytovať čo najkomplexnejšie služby v najkratších možných termínoch a špičkovej kvalite. Naša firma je pripravená splniť Vaše požiadavky od prvej technickej konzultácie, cez ponuku najvhodnejšieho riešenia a zaistenia výrobku. Veríme, že môžeme splniť aj Vaše požiadavky a tešíme sa na Váš záujem a obojstranne prospešnú spoluprácu.

Napíšte nám Zavolajte nám