Redukčné ventily na paru a vodu

Redukčný ventil

Redukčný ventil typ R 22 117-616 slúži k regulovaniu výstupného tlaku, je membránový s pružinovým zaťažením zo šedej liatiny, pre PN16 do teploty 300°C.

Tento typ regulátora výstupného tlaku je armatúra, ktorá znižuje vstupný tlak privádzanej pary a samočinne ju redukuje na nastavenú hodnotu výstupného tlaku.

Redukovaný výstupný tlak je nastavovaný a udržovaný pružinou. Každá pružina odpovedá určitému rozpätiu tlaku. Maximálne redukované tlaky pre príslušné DN sú uvedené v tabuľke. Pre správnu funkciu a dlhšiu životnosť regulátora odporúčame namontovať pred regulátor separátor pary.

 

Regulátor tlaku pary

Regulátor tlaku pary typu R 2301 PN 16 slúžia na reguláciu vstupného kolísavého tlaku na konštantný výstupný tlak, na vodu, vodnú paru a vzduch.

V telese regulátora výstupného tlaku prúdi prevádzková tekutina medzi sedlom kuželkou a teleso opúšťa so zníženým tlakom. Výstupný tlak (p2) je z tlakovo ustálenej oblasti vo výstupnom potrubí privádzaný impulznou trubkou DN10 cez impulzné šróbenie späť do priestoru pod membránou. Sila vytvorená tlakom na membránu je držaná v rovnováhe silou pružiny. Pri zníženom tlaku na výstupnej strane sila pružiny nadzdvihne kuželku a zväčšený prietok trvá až do zvýšenia tlaku na stanovenú hodnotu. Požadovaná hodnota výstupného tlaku v danom rozsahu pružiny sa nastavuje nastavovacou skrutkou.

 

Regulátor tlaku pre paru

Regulátor tlaku pre paru DP17 PN25 slúži na reguláciu vstupného (kolísavého) tlaku na konštantný výstupný tlak, pre vzduch a paru. Maximálna teplota prevádzkového média je 232°C. Tento regulátor je dodávaný pripravený k montáži, ale výstupný tlak nie je nastavený! Výstupný tlak sa nastavuje skrutkou na pružine v rozsahu 0,2 až 17 bar, v závislosti od druhu použitej pružiny. Rozsah pružín pre výstupný tlak je uvedený v technickej špecifikácií.

V prípade požiadavky na výkon regulátora a jeho kapacitu je potrebné si vyžiadať podrobný diagram výkonu.

Tento redukčný regulátor musí byť namontovaný vodorovne, s hlavnou osou ventilu zvisle a membránovou komorou pod potrubím. Montážne a prevádzkové pokyny sú súčasťou dodávky.

 

Technické špecifikácie redukčných ventilov

Názov Evidenčné číslo Norma Popis
Redukčný ventil na vodu RV 2420 BFR   Stiahnúť PDF
Redukčný ventil na vodu F200   Stiahnúť PDF
Redukčný ventil na paru R 22 117-616   Stiahnúť PDF
Redukčný ventil na paru R 2351 PN6   Stiahnúť PDF
Redukčný ventil na paru DP17 PN 25   Stiahnúť PDF
Separátor pary S7 PN40   Stiahnúť PDF

Zaujala vás naša ponuka? Neváhajte a kontaktujte nás, bližšie informácie vám zašleme v čo najkratšom možnom čase.

Náš cieľ

je poskytovať čo najkomplexnejšie služby v najkratších možných termínoch a špičkovej kvalite. Naša firma je pripravená splniť Vaše požiadavky od prvej technickej konzultácie, cez ponuku najvhodnejšieho riešenia a zaistenia výrobku. Veríme, že môžeme splniť aj Vaše požiadavky a tešíme sa na Váš záujem a obojstranne prospešnú spoluprácu.

Napíšte nám Zavolajte nám